Рейтинг@Mail.ru
Главная Упрощенный режим Описание
Авторизация
Фамилия
Пароль
 

Базы данных


Электронный каталог ННСХБ НААН - результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
Формат представления найденных документов:
полныйинформационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: <.>II=БДЖУ/2021/вип. 6<.>
Общее количество найденных документов : 10
Показаны документы с 1 по 10
1.


   
    Виділення, ідентифікація та характеристика пробіотичних культур з меду бджолиного [Текст] / О. І. Гордієнко [и др.] // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2021. - N вип. 6. - С. 7-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво --Продукти бджільництва
Кл.слова (ненормированные):
свіжовідкачаний мед бджолиний, культивування, антагоністичні властивості, диферен-ціація, пробіотичні культури, Lactobacillus plantarum, Enterococcus faecium, Bifidobacterium bifidum
Аннотация: Досліджено видовий склад асоціації пробіотичних культур у свіжовідкачаному меді бджолиному. Наведено дані з диференціації виділених культур з меду бджолиного за культурально-морфологічними та біохімічними властивостями. Культивуванням на диференційних середовищах ідентифіковано пробіотичні культури. Так, на середовищі MRS (твердому та рідкому) накопичено культури Lactobacillus plantarum, Bifidobacterium bifidum, на середовищі триптон соєвий бульйон – Enterococcus fаecium в межах 1 млрд клітин в 1 см³. Запропоновано методику культивування суміші культур, нашарованих на паперові диски, яка дала змогу визначити антагоністичні властивості виділених культур Lactobacillus plantarum, Enterococcus faecium, Bifidobacterium bifidum по відношенню до Str. pluton, Bac. subtilis, E. сoli.


Доп.точки доступа:
Гордієнко, О.І.; Постоєнко, Г. В. ; Постоєнко, В.О.; Напненко О. О., Артеменко В. Ю., Тиндик В. С.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

2.


   
    Особливості гігієнічності бджіл на тлі інших біологічних ознак [Текст] / Г. М. Гречка [и др.] // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2021. - N вип. 6. - С. 12-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--Біологія
Кл.слова (ненормированные):
українські бджоли, гігієнічна поведінка, біологічні ознаки, сила сімей, розплід, варроатоз, продуктивність
Аннотация: Підібрані для селекції бджолині сім’ї володіють хорошим біологічним потенціалом рівня гігієнічної поведінки та господарських ознак і можуть успішно використовуватися для виведення маток, ротації їх у племінній частині пасіки та для створення трутневого бар’єра навколо пасіки-репродуктора. Відселекціоновані на поліпшену гігієнічну поведінку бджоли видаляли на 22% більше ушкодженого розплоду. Їх продуктивність у середньому на сім’ю переважала показники: по меду на 25,5%, по воску на 34%. Відмічено зменшення рівня інвазії кліщем Varroa destructor селективних бджіл на 11–20%.


Доп.точки доступа:
Гречка, Г.М.; Сенчук, Т.Ю.; Кулинич, І.М.; Пелюхня І. С., Соловйова Т. М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

3.


    Єфіменко, Т. М.
    Перебіг мішечкуватого розплоду за створення в бджолиних сім’ях безрозплідного періоду порівняно з обробленням сімей витяжками з евкаліпту і деревію та засобами-аналогами [Текст] / Т. М. Єфіменко, Г. В. Односум, О. А. Воробій // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2021. - N вип. 6. - С. 18-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--сім'я
Кл.слова (ненормированные):
хворі бджолині сім’ї, мішечкуватий розплід, безрозплідний період, витяжки з евкаліпту і деревію, засоби-аналоги
Аннотация: На бджолиних сім’ях, уражених мішечкуватим розплодом, визначено протигнильцевий ефект безрозплідного періоду порівняно з обробленням сімей витяжками з евкаліпту (0,1%) і деревію (6%) та препаратами-аналогами: противірусним препаратом (лозевалем), пробіотиком (ентеронорміном) та антибіотиком (левоміцетином), використаними згідно з інструкціями. Установлено, що ні витяжки з деревію та евкаліпту, ні препарати-аналоги не мали лікувального ефекту за мішечкуватого розплоду. Ефективним заходом виявилося створення у хворих сім’ях безрозплідного періоду на термін виведення нових маток. Оскільки аналогічні дані ми отримали за аскосферозу, то цей технологічний прийом можна рекомендувати в разі більшості інфекційних захворювань розплоду у бджіл.


Доп.точки доступа:
Односум, Г.В.; Воробій, О.А.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

4.


   
    Інноваційний харчовий продукт – дієтична добавка-апіфітокомпозиція "Мед з оманом" [Текст] / А. В. Захарія, Г. І. Давидова, С. М. Гоцька // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2021. - N вип. 6. - С. 25-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво --Продукти бджільництва
Кл.слова (ненормированные):
дієтичні добавки-апіфітокомпозиції, продукти бджільництва, лікарські рослини
Аннотация: Розроблено інноваційний харчовий продукт – дієтичну добавку-апіфітокомпозицію «Мед з оманом» на основі меду та лікарських рослин – кореневищ з коренями оману високого (дев’ясилу) (Inula helenium L.) та коренів солодки голої (Glycyrriza glabra L.). Встановлено особливості впливу апіфітокомпозиції на стан здоров’я дітей з латентною туберкульозною інфекцією (ЛТІ) та дорослих з інфекційним загостренням хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ).


Доп.точки доступа:
Захарія, А. В.; Давидова, Г.І.; Гоцька, С.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

5.


   
    Вивчення доцільності селекції міжтипових гібридів карпатських бджіл за участю типів Рахівський та Вучківський [Текст] / С. С. Керек, Е. І. Кейль, П. М. Керек // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2021. - N вип. 6. - С. 34-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--породи--Карпатська
Кл.слова (ненормированные):
карпатські бджоли, тип Рахівський, тип Вучківський, міжтипові гібриди, медова продуктивність
Аннотация: У бджільництві ефект гетерозису можна отримати при спаровуванні відтворювачів як різних порід, так і однієї породи. Апробовано схему отримання внутрішньопородних міжтипових гібридів карпатських бджіл при застосуванні прямого й зворотного поєднання найбільш поширеного типу – Вучківського з типом Рахівський. Дослідженнями встановлено, що гібриди першого покоління (F1) мають вищу (до 22%) медову продуктивність, ніж вихідні форми.


Доп.точки доступа:
Керек, С.С.; Кейль, Е.І.; Керек, П.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

6.


    Кошова, Л. М.
    Технологічне моделювання сівозміни шляхом додаткового введення медоносних рослин [Текст] / Л. М. Кошова, Т. М. Соловйова // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2021. - N вип. 6. - С. 39-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--медоносні рослини
Кл.слова (ненормированные):
сівозміни, медоносні рослини, медоносні бджоли, якість бджолопродукції, екологія
Аннотация: Розроблювалися обґрунтовані сівозміни з 40–60% медоносних культур для забезпечення галузі бджільництва повноцінною, сталою та безперервною кормовою базою, поліпшення та збереження структури ґрунту, а також існуючої ентомофауни. Дослідженнями встановлено, що попередник має значне, якщо не вирішальне значення при вирощуванні багатьох медоносних культур щодо їхньої продуктивності. Ентомофільні рослини, під посів яких вносили мінеральні добрива та застосовували пестициди, за достовірних результатів досліджень, мають менш розгалужену надземну масу, що впливає на кількість квіток на одній рослині, їх гірше відвідують медоносні бджоли та дикі запилювачі.


Доп.точки доступа:
Соловйова, Т.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

7.


    Кулинич, І. М.
    Вплив бджолозапилення на насіннєву продуктивність соняшнику [Текст] / І. М. Кулинич, Т. М. Соловйова // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2021. - N вип. 6. - С. 44-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соняшник--Гібриди--Бджоли
Кл.слова (ненормированные):
соняшник, гібрид, сорт, насіннєва продуктивність, медоносні бджоли
Аннотация: Стаття актуалізує неоціненне значення медоносних бджіл у підвищенні врожайності соняшнику, спростовує ствердження про те, що культура не потребує запилення. Наведені результати досліджень доводять, що без запилення медоносними бджолами господарства недоотримують повноцінного та якісного насіння, а бджолозапилення достовірно сприяє підвищенню врожайності до 50%. Процес бджолозапилення підвищує насіннєву продуктивність гібридів соняшнику Дарій, Етюд та сорту Харківський-7 на 20,98%, 47,19 та 17,05% відповідно.


Доп.точки доступа:
Соловйова, Т.М.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

8.


   
    Фізико-хімічні властивості падевого меду України [Текст] / Л. М. Лазарєва, В. О. Постоєнко, Л. І. Штангрет // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2021. - N вип. 6. - С. 49-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мед--Загальні питання
Кл.слова (ненормированные):
мед, падь, електропровідність, пролін, масова частка води, активність діастази
Аннотация: Проаналізовано фізико-хімічні властивості 22-х зразків падевого меду на відповідність національним стандартам. Виявлено, що 9 зразків меду мали негативну реакцію на наявність паді. Показник вмісту масової частки води у падевому меду коливався в межах 16,5–21,5%. Установлено, що електропровідність падевого меду перевищує 0,8 мсм/см, що відповідає вимогам для меду вищого ґатунку та нормативам ЄС для падевого меду. Показано, що активність діастази у падевих медах коливалася в діапазоні 23,86–64,0 од. Готе.


Доп.точки доступа:
Лазарєва, Л.М.; Постоєнко, В.О.; Штангрет, Л.І.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

9.


   
    Визначення закономірностей розміщення перги в різних типах вуликів [Текст] / О. А. Міщенко, О. М. Литвиненко, Д. І. Криворучко // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2021. - N вип. 6. - С. 56-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--породи--українська степова
Кл.слова (ненормированные):
бджолина сім’я, українська степова порода бджіл, перга, сила бджолиної сім'ї, комірки, стільники, вулик-лежак
Аннотация: З’ясовано закономірності розміщення перги в різних типах вуликів з метою її заготівлі на період білкового дефіциту в бджолиних сім’ях. Дослідження проводились на бджолиних сім’ях української степової породи, які відповідали вимогам стандарту. Доведено, що перга в багатокорпусних вуликах концентрується поблизу розплідного гнізда. Розподіл перги в гніздах бджіл у багатокорпусних вуликах, залежить від розміщення льотка, а також від особливостей розташування розплідного гнізда. Максимальна кількість перги у бджолиних сім’ях спостерігалась у травні. У стандартних вуликах-лежаках відкладена бджолами перга в основному розміщена в стільниках проти льотка.


Доп.точки доступа:
Міщенко, О.А.; Литвиненко, О.М.; Криворучко, Д.І.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

10.


    Романенко, Л. І.
    Способи підсадки бджолиних маток [Текст] / Л. І. Романенко, Г. Л. Боднарчук, Н. В. Ушкалова // Бджільництво України : науково-виробничий журнал. - 2021. - N вип. 6. - С. 62-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бджільництво--матки--розведення
Кл.слова (ненормированные):
бджолина матка, кліточка, спосіб підсадки, ізолятор, осиротіння, маточник, ароматизація, льоток
Аннотация: На підставі літературних джерел подано історичний досвід та способи підсадки бджолиних маток. Висвітлено основні та найбільш поширені в бджільницькій практиці способи підсадки бджолиних маток, вказано на чинники, що впливають на ефективність приймання маток бджолосім’ями.


Доп.точки доступа:
Боднарчук, Г.Л.; Ушкалова, Н. В.

Имеются экземпляры в отделах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Найти похожие

 
© Национальная научная сельскохозяйственная библиотека НААН Украины
(ННСХБ НААН)
P.I.